توضیحات کاره

    بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت وردپرس    
    به روز شده بر اساس آخرین استانداردهای سرعت بارگذاری 2021 گوگل    

سرعت بارگذاری یک سایت اولین نکته‌ای است که نظر کاربر را جلب می‌کند. بسیار اتفاق افتاده که خود شما زمانی که به جستجو و مرور سایت ها مشغول هستید با سایت هایی مواجه شدید که به هر دلیلی سرعت بارگذاری خوبی نداشتند و این تاخیر در بارگذاری باعث شده تا شما از آن سایت خارج شده و به نتیجه بعدی در موتور جستجو مراجعه کنید !

نه تنها تجربه کاربر از سرعت بارگذاری یک سایت بر تعداد بازدید و ورودی تاثیر گذار است، بلکه موتور جستجوی گوگل به صورت هوشمندانه سرعت بارگذاری و بهینه سازی منابع سایت شما را بررسی می‌کند تا همیشه بهترین و سریع ترین سایت را به کاربران خود پیشنهاد دهد. موضوع بهینه سازی سرعت در سال 2020 میلادی به قدری دارای اهمیت شد که گوگل رسما سرعت را به عنوان یکی از پارامتر های اصلی در پنل سرچ کنسول در نظر گرفت و سرعت مناسب لود سایت را حداکثر 3 ثانیه اعلام کرد.

بنابراین بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت یکی از نکات مهم و کلیدی در بهبود عملکرد سایت، افزایش بازدید و فروش و رضایت کاربران است.

 

  کدام ابزار بررسی سرعت سایت مورد اعتماد است ؟  

برای پیدا کردن اشکالات و بهینه سازی سرعت سایت تعدادی شاخص و ابزار آنالیز موجود است ؛ ما برای آنالیز سایت شما از ابزارهای معتبر و استاندارد استفاده می‌کنیم و خطا های یافت شده در کد‌های هسته وردپرس، کد‌‌های قالب، کد‌های افزونه‌ها ، تصاویر و … را رفع می‌کنیم.

هر کدام از این ابزارها در آنالیز قسمت هایی خاص کیفیت دارند و قرار گیری همه آنها در کنار هم یک نتیجه مناسب را در بر خواهد داشت . اما ما فقط به همین ابزار ها بسنده نمیکنیم و به صورت دستی و تخصصی نیز سایت را بررسی و اصلاح می‌کنیم تا به بهترین نتیجه برسیم.

مهم ترین و معتبرترین ابزار‌های بررسی سرعت بارگذاری سایت در حال حاضر Google PageSpeed Insights ، Google Lighthouse ،  GTmetrix و Wakav هستند که ما از آنالیز خروجی آنها برای رفع مشکلات سایت شما بهره میگیریم.

یک نکته مهم برای در نظر گرفتن نتایج خروجی از این ابزار ها وجود دارد و آن هم این است که اگر هاستینگ سایت شما در موقعیت کشور ایران قرار گرفته است ، با توجه به فاصله زیاد بین ایران و کشور سرور ابزار‌های بررسی که معمولا آمریکا است ، در ابتدای اتصال ابزار ها با سایت شما دچار تاخیر حدود 1 تا 3 ثانیه خواهد شد. با توجه به این موضوع گرید دریافتی از ابزار برای سایت شما به شدت افت خواهد کرد؛ در صورتی که سایت شما برای کاربر داخل ایران بدون هیچ مشکل و با سریعترین زمان لود که حدود 1 تا 4 ثانیه خواهد بود بارگذاری خواهد شد. با توجه به اینکه ربات گوگل سرعت بارگذاری سایت را برای هر مخاطب مجزا و از روی تجربه کاربری مرورگر سنجش میکند عملا دریافت گرید در ابزارها بی تاثیر بوده و مهم تجربه کاربر شما ( که موقعیت ایران دارد ) برای بارگذاری سایت دارای اهمیت است.

پس بهینه شدن سرعت بارگذاری سایت هیچوقت به معنی دریافت گرید A از ابزار جی‌تی‌متریکس یا عدد 100 از ابزار گوگل پیچ اسپید نیست. بلکه سرعت باید با توجه به زمینه کاری سایت شما و مخاطب آن بهبود یابد.

  چرا تضمینی به دریافت هیچ گریدی ارائه نمی شود ؟  

برنامه ریزی و توجه به سرعت بارگذاری سایت باید از اولین مرحله راه اندازی یک سایت که خرید هاستینگ باشد شروع شده و در ادامه ، هنگام انتخاب قالب ، طراحی سایت ، استفاده از ابزار و المان های مختلف و حتی قرار دادن محتوا در سایت نیز ادامه یابد. ما در مراحل بهینه سازی سرعت بارگذاری که در این پروژه انجام میدیم تنها میتوانیم ارورها را رفع کنیم ، تنظیمات را بهبود ببخشیم ، تصاویر را بهینه سازی کنیم و مجموعه دیگری از موارد مشابه را انجام دهیم . اما مواردی مثل تغییر قالب سایت یا طراحی سایت یا کیفیت بد هاستینگ که همگی روی سرعت تاثیر گذار هستند مربوط به چهارچوب به این پروژه نیست. با توجه به اینکه عوامل نامبرده شده خارج از دسترس ما هستند بنابراین هیچ تضمینی به دریافت گرید A یا B از ابزار GTmetrix یا عدد بالاتر از 80 در ابزار Google PageSpeedInsights ارائه نمیگردد.

اما ما تضمین میکنیم که تمام موارد استاندارد و حرفه‌ای که برای بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت شما از طرف ما قابل انجام باشد را به صورت کامل بررسی کرده و انجام میدهیم ؛ موارد دیگری که از دسترس ما خارج هستند را نیز به شما گزارش کرده و راهکار ارائه میکنیم تا در صورتی که مایل هستند برای رفع مشکلات اقدام فرمایید.

 

  مراحل بهینه سازی سرعت بارگذاری وردپرس  

با توجه به این موضوع ما در مراحل اولیه دریافت سفارش سایت شما را بررسی کرده و کلیه مشکلاتی که تاثیرگذار بر سرعت سایت شما هستند را گزارش میکنیم. بدیهی است که اصلاح بعضی از موارد مانند تغییر هاست یا تغییر کلی طراحی و قالب سایت برای افزایش سرعت در چهارچوب این کاره ذکر نشده و نیاز به تعریف سفارش مجزا دارند.

  مرحله اول : ثبت سفارش بهینه سازی سایت  

ابتدا از طریق دکمه ثبت سفارش اختصاصی در پایان همین صفحه آدرس سایت خود را برای بررسی اولیه ارسال بفرمایید . بهتر است در همین مرحله اطلاعات مدیریت وردپرس و دسترسی به پنل هاستینگ نیز ارسال شوند تا بررسی دقیقتر و کاملتر صورت گیرد. دسترسی وردپرس باید حتما در سطح مدیر سایت باشد.

  مرحله دوم : بررسی درخواست بهینه سازی سرعت وردپرس  

سفارش ثبت شده شما توسط کارشناسان ما بررسی شده و تمام مشکلات سایت لیست و گزارش خواهند شد.

در صورتی که بهینه سازی سرعت سایت شما امکان پذیر باشد پروژه سفارشی برای شما ایجاد شده و پس از پرداخت هزینه به سرعت روند انجام کار شروع خواهد شد.

اما اگر امکان بهینه سازی سایت شما به دلیل اشکالات گسترده در طراحی سایت، کیفیت نامناسب هاستینگ یا موارد دیگر نباشد به شما اطلاع خواهیم داد تا در ابتدا مشکلاتی که از دسترس ما خارج هستند را رفع کنید و سپس برای دریافت خدمات بهینه سازی سرعت وردپرس به ما مراجعه فرمایید.

  مرحله سوم : انجام بهینه سازی سرعت سایت  

قبل از انجام بهینه سازی وردپرس از هاستینگ شما یک بکاپ کامل دریافت خواهد شد. این بکاپ روی هاستینگ شما قرار گرفته و توسط ما دانلود نمی‌شود ( بنابراین هاست شما باید ظرفیت کافی برای نگهداری فایل بکاپ را داشته باشد. در غیر این صورت وظیفه بکاپ گیری به عهده خود شماست ). بهتر است خود شما نیز قبل از ثبت درخواست از سایت بکاپ بگیرید تا در صورت ایجاد هر گونه مشکل قابل بازیابی باشد. ( تاکنون هیچ مورد مشکل ایجاد شده توسط تیم ما در سایت ها نبوده و سایت ها کاملا سالم و بدون مشکل تحویل مشتری شده اند )

روند بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت حداکثر 3 روز زمان خواهد برد. در اکثر سفارشات بهینه سازی کمتر از چند ساعت انجام شده و تحویل می‌شوند.

برای سایت‌هایی که کاربر فعال و بازدید بالا دارند بهینه سازی در ساعات بامداد انجام می‌شود تا هیچ مشکلی برای مرور کاربران ایجاد نشود.

هیچگونه قطعی، بسته شدن سایت یا مشکل نمایش در روند بهینه سازی سرعت سایت وردپرس رخ نخواهد داد.

   مرحله چهارم : پایان سفارش  

پس از اتمام بهینه سازی سایت وردپرس گزارش تغییرات و خروجی ابزارهای مختلف بررسی سرعت به صورت تصویر و لینک از آنالیز ها برای شما ارسال خواهد شد.

این گزارش شامل آنالیز سایت قبل و بعد از بهینه سازی است. همچنین موارد دیگری که میتواند در کاهش سرعت بارگذاری سایت شما تاثیرگذار باشد را اطلاع میدهیم تا بعدا توسط شما اصلاح و رفع اشکال شوند.

 

  سوالات متداول  

 مهمترین و پر تکرارترین سوالاتی که قبل از ثبت سفارش از ما پرسیده می شوند را برای شما پاسخ دادیم تا سریعتر پاسخ خود را دریافت کنید

  چه دسترسی هایی برای بهینه سازی سرعت لازم است ؟  

ارسال اطلاعات حساب کاربری مدیر وردپرس ، اطلاعات دسترسی به هاستنگ ( دایرکت ادمین یا سی پنل ) برای بهینه سازی سرعت وردپرس الزامی است.

  آیا بهینه سازی سرعت وردپرس توسط افزونه انجام می‌شود ؟  

بهینه سازی سرعت وردپرس بدون استفاده از افزونه تقریبا غیر ممکن است. زیرا این کار نیاز به زمان زیادی دارد و در نهایت هیچ تفاوتی بین یک سایت بهینه شده دستی و با افزونه نیست.

بهینه سازی دستی کد ها باعث می شود تا وردپرس شما دیگر قابلیت آپدیت نداشته باشد و با کوچکترین آپدیت سرعت سایت شما به حالت قبل از بهینه سازی بازگردد.

ما با استفاده از نسخه پریمیوم بهترین افزونه های کش و بهینه سازی اقدام به کاهش سرعت بارگذاری سایت شما میکنیم.

انتخاب افزونه توسط ما و با توجه به شرایط سایت، موقعیت هاستینگ و … انجام می‌شود و همیشه یکسان نیست.

  آیا بعد از بهینه سازی گرید سایت من در ابزارهای بررسی A خواهد شد ؟  

این تصور که اگر گرید سایت شما در ابزارهای بررسی مانند جی‌‌تی‌متریکس A باشد پس سرعت سایت شما بهینه است کاملا اشتباه است.

هر سایت باید مطابق با شرایط و موضوع کار آن سنجیده شود. سرعت بارگذاری یک سایت فروشگاهی به دلیل محتوای سنگین، تصاویر بیشتر و طراحی پیچیده تر بسیار کمتر از یک سایت خدماتی و شرکتی با طراحی ساده و لندینگ می باشد. در سایت فروشگاهی حفظ کیفیت تصاویر برای نمایش به کاربر اهمیت دارد اما برای یک سایت خدماتی تصاویر اهمیتی ندارند و می‌توان حتی با از دست رفتن کیفیت آنها را بهینه سازی نمود.

از طرفی بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت وابسته به عوامل مهم دیگری نیز هست که توسط ما قابل اصلاح نیست. ما نمیتوانیم هیچ تغییری در قالب، طراحی یا محل هاستینگ انجام دهیم. فقط میتوانیم مشکلات آنها را به شما گزارش دهیم.

هیچ تضمینی به دریافت گرید های A و B از ابزار جی‌تی‌متریکس یا اعدادی مانند 90 و 100 از ابزار گوگل پیج اسپید داده نمیشود.

ما فقط تضمین میکنیم که تمام موارد لازم برای بهینه سازی سرعت سایت شما را انجام خواهیم داد و برای مواردی که از دسترس ما خارج هستند گزارش و پیشنهاد برای رفع آن ارسال می‌کنیم. ( برای مثال تغییر هاستینگ یا بازطراحی کامل سایت و … )

  پایداری این بهینه سازی تنظیمات تا کی برای سایت من خواهد بود ؟  

تنظیمات و بهینه سازی به صورت استاندارد برای سایت شما اجرا می شوند و با آپدیت قالب و افزونه ها از بین نخواهند رفت؛ اما اگر قالب سایت به کلی عوض شده یا طراحی سایت عوض شود قطعا نیاز به بهینه سازی مجدد سایت خواهید داشت. در این شرایط پروژه بررسی مجدد و اصلاح بهینه سازی سرعت بارگذاری سایت با 30% تخفیف برای شما انجام خواهد شد.

  هزینه بهینه سازی سرعت وردپرس چه قدر است ؟  

ما تصمیم گرفتیم هزینه دریافتی برای این کارا را به صورت متغیر و با توجه به میزان کار مورد نیاز برای بهینه سازی هر سایت در نظر بگیریم . هزینه پایه برای بهینه سازی سرعت سایت را 350 در نظر گرفتیم که با توجه به شرایط سایت شما ممکن است هزینه کاهش یا افزایش داشته باشد. هزینه در نظر گرفته شده در حقیقت یک چهارم هزینه این خدمات در سایت های دیگر است و اعمال قیمت مناسب از طرف ما صرفا به جهت رعایت حال مشتریان عزیز و محبوبیت این کاره در سایت انجام میدم است.  هزینه برای همکاران گرامی و افرادی که بیشتر از یک سایت برای بهینه سازی دارند به 300 هزار تومان کاهش می باشد.

 

  نیاز به مشاوره یا پرسش سوال دارید ؟  

در صورتی که سوال شما در لیست سوالات متداول وجود نداشت می‌توانید از طریق قسمت پیام ارتباط برقرار کنید تا به صورت کامل پاسخگوی سوالات شما باشیم و راهنمایی لازم را ارائه کنیم.

 

  ▼▼▼  برای ثبت سفارش روی دکمه کلیک کنید  ▼▼▼  

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام قبل از ثبت سفارش با من در ارتباط باشید

مشتری بعد از انجام سفارش، به طور مشخص موارد زیر را تحویل خواهد گرفت:

 

ارائه گزارش بررسی سرعت سایت از ابزارهای مختلف قبل و بعد از بهینه سازی سایت

 ارائه گزارش و راهکار برای رفع مشکلات دیگر سایت و در نتیجه افزایش بیشتر سرعت بارگذاری

 

تضمین برای دریافت گرید A یا B در ابزار GTmetrix یا امتیاز بالاتر از 80 در ابزار Google PageSpeedInsights فقط با شرط ذکر شدن این موضوع در متن اصلی پروژه اختصاصی مورد قبول می باشد و در صورتی که سایت مورد نظر به گرید یا امتیاز تضمین شده دست پیدا نکرد سفارش لغو شده و کل مبلغ پروژه عودت داده خواهد شد.

 

    مرور جزئیات و ثبت درخواست پروژه اختصاصی

    قیمت پایه  برای  بهینه سازی حرفه‌ای سرعت بارگذاری وردپرس 3 روز 350,000 تومان
    سایر خدمات اختصاصی (نیازمند بررسی)   توافقی
    ثبت سفارش برای این کاره فقط از طریق پروژه اختصاصی ممکن است.

    سایر کاره های مهدی جعفرزاده