توضیحات کاره

اگر دوست دارید که بیاموزید چگونه یک نویسنده خوب باشید می توانید اصول اولیه داستان نویسی را از من بخواهید. من به شما یاد می دهم چگونه یک داستان خوب بنویسید. همه ما ایده ها و سرگذشتی داریم که دوست داریم آنها را برای دیگران روایت کنیم.ده درس به همراه تمرین. اختصاصی برای خود شما با تناسب سن و جنسیت.و مشاوره خواندن کتاب های مفید.

 

به عنوان نمونه، این یکی از طرح درس هایی است که در پکیج اصلی ارائه می شود:

آشنایی با فضا سازی

دوست عزیز از شما می خواهم با من همراه شوید.چشمهایتان را ببندید و به یک اتاق فکر کنید. اتاقی که مال شماست . در این اتاق بزرگ یک میز هست و بر روی میز یک گلدان گل قرار گرفته است.آیا می توانید گلدان را ببینید؟ به گلدان نزدیک شوید و شاخه گل درون آن را ببویید.می توانید بگویید جنس گلدان چیست؟ درون گلدان چه گلی قرار گرفته ؟جنس میز چه؟ آیا روی میز چیز دیگری هم هست؟دوست دارید روی کاناپه درون اتاق بنشینید؟ می توانید تصور کنید که کاناپه چه جنسی دارد؟ آیا قدیمی است؟ آیا گوشه  های آن بر اثر مرور زمان خورده شده و از بین رفته است؟ این اتاق کسی را به یاد شما نمی آورد؟نشانه ای از او را می توانید در اتاق پیدا کنید ؟اکنون به یک مثال توجه کنید:

وارد اتاق می شوم. اتاق بوی نای همیشگی را می دهد.هیچ چیز تغییر نکرده. از روی که اتاقم را ترک کردم حتی کسی گلدان مریم روی میز را تکان نداده است. گلهای درون گلدان در آبی که مدتهاست خشک شده پلاسیده اند و خاک رویشان را پوشانده.به میز چوبی تکیه می دهم. غژی می کند و کمی عقب می رود. مشخص است که پایه هایش لق شده. می خوام روی کاناپه قدیمی قرمز رنگ تو بنشینم. همان کاناپه که ساعتها روی آن می نشتی و تلویزیون تماشا می کرد و اصلا برایت مهم نبود من تمام روز کار کرده ام و حالا می خواهم چند دقیقه ای بخوابم.اینجا هنوز بوی بودن تو را می دهد.

اکنون که با مثال بالا آشنا شدید بهتر می توانید یک صحنه از داستان را در ذهن خودتان تصور کنید. اگر قرار است داستانی بنویسید این داستان باید در فضایی واقعی اتفاق بیفتد. واقعی نه به معنای آنکه شما تمام اتفاقات یا واقعیت های موجود را توضیح دهید. در مثال بالا می شد مثلا به جای کتابخانه یا  پنجره و یا حتی قاب عکس های روی دیوار اشاره کرد اما چرا این اتفاق نیفتاده است؟ چون نویسنده را به هدفش که همان نزدیک شدن به معرفی نفر دوم داستان بوده نمی رسانده. همه چیز هایی که معرفی می شوند در داستان به نویسنده کمک می کنند، به هدف داستانش نزدیک تر شود. حالا شما هم می توانید امتحان کنید. یک کاغذ بردارید و به تمام سوالهای بالا جواب بدهید و ببینید می توانید در یک فضای داستانی زیبا قدم بگذارید؟

انتخاب جزئیات و ثبت سفارش

فروشنده‌ی این کاره به مرخصی رفته است.

سایر کاره های kamelia