توضیحات کاره

جهت صرفه جویی در مصرف کاغذ،یک جزوه 60 برگ A4 را می توانید به صورت کتابچه ای تنها در 15 برگ A4 چاپ و نشر کنید.

اندازه مناسب برای صفحات کتاب A5 است . می دانید که دستگاههای فتوکپی معمولا با کاغذ A4کار می کنند . برای اینکه بتوانیم کتاب را در تیراژ و هزینه کم با دستگاههای فتوکپی چاپ کنیم لازم است صفحات کتاب مناسب دستگاه فتوکپی باشند. البته منظورم این نیست که قطع صفحات کتاب را A4 قرار دهید. قطع  A4برای صفحات کتاب قطع مناسبی نیست. بلکه قطع A5که نصف A4 است قطع مناسبی برای چاپ کتاب توسط دستگاههای فتوکپی است چرا؟ برای اینکه دستگاههای فتوکپی این قابلیت را دارند که به حالت جزوه ای پرینت بگیرند.

برای توضیح حالت جزوه ای کافی است به یک مجله که صفحات آن بوسیله دو عدد منگنه به هم متصل شده اند نگاهی بیاندازید. مجلاتی که صفحات شان کمتر از 100 صفحه است معمولا شیرازه ندارند و صفحات مجله بوسیله دو عدد منگنه به هم متصل می شوند. اگر صفحات چنین مجلاتی را بررسی کنید خواهید دید که هر چهار صفحه از مجله بر روی یک برگه قرار دارد این برگه ها را SHEET می نامند. این برگه ها یا SHEET ها چهار صفحه مجله را شامل می شوند. اگر مجله ای 60 صفحه ای را بررسی کنید خواهید دید این مجله تشکیل شده از 15 برگه یا  SHEET که بر روی هر برگه چهار صفحه قرار گرفته دو صفحه از ابتدا و دو صفحه از انتهای مجله.

برای مجلات ، صفحات با اندازه  A4و برای کتاب ، صفحات با اندازه  A5مناسب است. وقتی یک کتاب قطع صفحاتشA5 باشد به آن کتاب رقعی می گویند. قطع رقعی ، اندازه مناسبی برای کتاب است و اکثر کتب در قطع رقعی منتشر می شوند.

اگر کتابتان را تایپ کرده اید و صفحات کتاب در اندازه A4است کافی است اندازه صفحات کتاب را به A5 بدل کنید احتمالا تعداد صفحه کتاب دو برابر می شود.

اگر تعداد صفحات کتاب خیلی زیاد است بطوری که دستگاه منگنه نمی تواند آنها را به هم متصل کند می توانید  برگه های A4 را از وسط برش بزنید و به صفحات A5 بدل کنید و سپس با شیرازه سیمی آنها را به هم متصل کنید.

انتخاب جزئیات و ثبت سفارش

تنظیم حاشیه جهت برش بسته به نوع جزوه از بالا و یا چپ و راست +1 روز +5,000 تومان

نظرات برخی از مشتریان

1
0
loading

سایر کاربرانی که به این کاره علاقه داشتند، این کاره‌ها را نیز پسندیده‌اند :

loading