توضیحات کاره

می‌دونستید فروشندگان لپ تاپ با پولی که میدید واقعا بهترین گزینه‌ای که میشه رو بهتون معرفی نمی‌کنن؟ می‌دونستید می‌تونید با پول‌تون مدل‌های بهتری هم پیدا کنید که سرعت بیشتر یا کیفیت بهتری دارن؟ می‌دونسید اگر به جای مشورت دقیق با یک مشاور همینطوری به یک فروشگاه لپ تاپ مراجعه کنید شاید به اندازه‌ی یک تا چند میلیون تومن زیان بدهید؟ به علت‌های محتلف این اتفاق میوفته. یکی اینکه فروشگان لپ تاپ مثل کثرت فروشنگان دیگه در حوزه‌های دیگه، آدم‌های بدی نیستید بلکه صرفا با  شرایط و دشواری‌های بازار و واقعیت‌های اقتصادی و محدودیت‌هاشون، وفق پیدا می‌کنن و بنابراین باعث میشه به جای حداکثر تلاش برای فروختن مناسب ترین لپ‌تاپ، متناسب با نیازهای مشتری؛ لپ تاپ های «خودشون» رو با مشتری وفق میدن، یا خیلی تلاشی برای درک نیاز مشتری به خرج نمیدن و حداکثر انرژی خودشون رو میگذارن تا بیشترین و گرون‌ترین اجناسی که مشتری توان خریدش رو داره، بهشون بفروشه. طبعا هر چقدر قیمت لپتاپ بیشتر باشه سود اونها هم ازش بیشتره بنابراین فروختن گرون‌ترین لپ تاپ بیشتر براشون منفت داره تا فروش مناسب‌ترین لپ تاپ برای یک مشتری. البته نمیشه همه رو با یک چوب زد اما شناختی که من از بازار لپ تاپ دارم این مسئله رو برام از روز هم روشن‌تر کرده. البته متوجه هستید که این مسئله فقط در مورد فروشگاه‌های لپ تاپ صادق نیست، بلکه در مورد هر نوع فروشگاه دیگه‌ای که اجناس گرون قیمت می‌فروشه می‌تونه صادق باشه. یا حتی اجناس ارزون، اما من در اون مورد تجربه و سوادی ندارم.

هر وقت میرم فروشگاه‌های لپتاپ و بازار کامپیوتر و لپ‌تاپ می‌بینم که متاسفانه مردمی که برای خرید مراجعه می‌کنن، یک سری حداقل‌ها رو از لپ‌تاپ و سخت افزار یک سیستم کامپیوتری نمی‌دونن برای همین مکررا دیده میشه اونها بر حسب شنیده‌های عمدتا قدیمی یا غلط یا غیرمرتبط یه سری درخواست از فروشنده‌ لپ‌تاپ می‌کنن. مثلا میگن یه سیستم می‌خوام گرافیکش یک گیگ باشه! یا گرافیک جی فورس داشته باشه، یا هارد ۲ ترابایت داشته باشه. یا یه لپ تاپ اینتل میخوام. اینها رو اگر مقداری با سخت‌افزارهای به روز آشنا باشیم متوجه هستیم که خیلی باید مبتدی باشید که این درخواست‌ها رو از یک فروشنده بکنید.

و فروشنده در این شرایط چون ناآگاهی مشتری رو می‌بینه ممکنه لپ‌تاپی که مدت‌هاست مونده روی دستش اما نو و آکبند هست رو به شما بده بدون اینکه بهتون توضیح بده با این پول واقعا چیز بهتری می‌تونستید بخرید. و من تقریبا هر بار با این وضعیت در بازار مواجه میشم و فکر می‌کنم کاملا منطقی و حتی واجب هست که کسی حتی در حد چند صد هزار تومن به یک مشاور پرداخت کنه که بهترین لپ‌تاپ‌ها در حد نیاز و پولی که داره بهش معرفی کنه و حقیقتا ارزشش رو داره، وگرنه همونطور که گفتم به راحتی حداقل به اندازه‌ی یک میلیون تومن کف زیانی هست که می‌بینه و حداکثر تا چند میلیون تومن. و اگر یک پنجم این حداقل زیان رو پیش از اون به یک مشاور پرداخت کنه از این زیان با درصد وقوع بالای ۸۰٪ جلوگیری می کنه. و در دام این جور فروشندگان گیر نمیکنه، که البته این جور فروشندگان کم هم نیستند و البته با توجه به سختی روزگار و عدم ثبات بازار و نرخ دائما صعودی دلار شاید حق داشته باشند، چون جنسشون و اگر نفروشند محتمل است که روی چند لپ تاپ در کوتا‌ه‌مدت ضررهای چند ده میلیونی و در میان مدت زیان‌های چند صد میلیونی بکنند. اما بالاخره اگر اون حق داره جنس خیلی خوبی به ما نفروشه چون نمیتونه ریسک کنه، پس خریداران قطعا حق بیشتری دارند که برای پولمون که به راحتی به دست نیومده رو به درستی هزینه کنیم.

از طرف دیگه ممکنه فردی باشید که سرتون شلوغ باشه و به نظر من فردی ناآشنا با این مقوله نمی‌تونه حتی با چند روز تحقیق مناسبترین لپ تاپ رو پیدا کنه، چون نمی‌دونه باید به چه مسائلی توجه کنه و از چه مسائلی چشم بپوشه. در واقع طبق دیده‌های من افرادی که مهارت عمومی در کار با رایانه دارند به اشتباه این تصور رو دارن که خودشون بهتره برن تحقیق کنن تا یه لپ‌تاپ مناسب پیدا کنن. همینطور ممکنه از کار و زندگی بیوفتید که برید خودتون بازار رو چک کنید. روی هم رفته برای شما احتمالا به صرفه است که کسری از این هزینه رو به فرد دیگه‌ای بدید که تجربه‌ی بیشتری در این زمینه داره و کارش این هست. و از طرف دیگه اگر این هزینه رو نکنید بعدا در زمان کار با لپ تاپ که هزاران ساعت پای لپ تاپ کار خواهد بود، از ضعف انتخاب خود به اندازه‌ی دفعاتی که از لپتاپ استفاده می کنید حرص بخورید و پشیمانی را تجربه کنید.

اما مرحله‌ی بعدی ممکنه فردی اینها رو هم خبر داشته باشه، اما متوجه نباشه که واقعا با بودجه‌ای که داره مثلا ۱۰ میلیون یا ۱۵ میلیون یا ۲۰ میلیون یا ۳۰ میلیون بهترین گزینه برای او چیست. دقت کنیم به واژه‌ی «برای او». چون شما نیازی دارید که این با دیگری متفاوته. و بنابراین لپ‌تاپی که نیاز شما رو پوشش میده هم با دوست شما فرق می‌کنه. هر روز من ممکنه فیلم ببینم با لپ تاپ یا فقط برم اینترنت. یا سایت ایزی تریدر رو چک کنم، نیاز دارم دائم صفحه ی مدیریت بورس جلوی چشمم باشه. یه نفر دیگه ممکنه فارغ التحصیل رشته کامپیوتر هم باشه اما از بازار و سر در نیاره و ندونه این پولی که میده واقعا اون لپ تاپ مورد نظرش بهترین گزینه است توی بازار یا نه؟ یا کسی گرافیست باشه و کارهای گرافیکی انجام بده و دائم فوتوشاپ و ایلوستریتور سروکار داشته باشه بنابراین چنین فردی نیاز به لپ تاپی با گرافیک اختصاصی داره، اما کسی که فقط می‌خواد فیلم ببینه یا گاهی بورس رو چک کنه با پول خیلی کمتری نسبت به طراح گرافیک می‌تونه لپ تاپ بخره. 

بنابراین شما نیازتون رو به من توضیح میدید و میگید از چقدر تا چقدر حاضرید پول کنار بگذارید برای یک لپ تاپ نو. و من با توجه به شناختی که از مدل‌ها و سخت افزار لپ تاپ ها دارم چند ساعت می‌گردم و چند نمونه به شما معرفی می‌کنم.

در مورد لپ‌تاپ دست دو

من نمی‌تونم بابت لپ تاپ دست دوم کاری برای شما بکنم، چون دست دوم ریسک داره و نمی‌تونید توی بازار راه بیوفتید و بگید این مدل رو دست دوم بهم بدید، چون ممکنه نباشه و احتمالا هم راحت گیرتون نمیاد و ثانیا ممکنه ضربه خورده باشه یا یه مشکلی داشته باشه که در نگاه اول یا حتی در استفاده ی دو هفته‌ای هم متوجه این خرابی نشید، و صرفا در بلندمدت شاید بفهمید این مشکلش این بود که مثلا ۲ میلیون زیر قیمت به من دادند. البته این هم ممکن هست که در جایی کسی گیر پول باشه و لپ تاپ کاملا سالمش رو زیر قیمت هم بفروشه، یا براش مهم نباشه و وسواس پولی نداره و یا پول زیادی داره بنابراین راحت بعد از یکی دو سال لپ تاپش رو عوض کنه و قبلی رو مفت بفروشه، این هم ممکنه. اما من نمی‌تونم در زمینه‌ی خرید لپتاپ دست دو به شما کمک کنم. فقط نو. و پیشنهاد من هم اینه که اگر واقعا مشکل مالی دارید و به کسی هم برای لپ تاپی که به شما پیشنهاد می‌کنه، اعتماد واقعی ندارید بی‌خیال لپ تاپ دست دو بشید.

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام قبل از ثبت سفارش با من در ارتباط باشید

مشتری بعد از انجام سفارش، به طور مشخص موارد زیر را تحویل خواهد گرفت:

 

یه فایل PDF به شما تحویل میدم که در اون بهترین مدل‌ها به ترتیب و به هر علتی که فکر می‌کنم اون مدل بهتر هست رو به شما توضیح میدم. و احتمالا اگر فروشگاهی اینترنتی اون رو به قیمت خوبی بفروشه آدرسش رو هم به شما میدم.

    توضیح کارشناس تضمین کیفیت «انجام میدم» :

    نمونه ای از مشاوره ارائه شده توسط این کاربلد را از اینجا مشاهده و بررسی نمایید

    انتخاب جزئیات و ثبت سفارش

    برای مشاوره‌ی خرید یک لپ تاپ   در 1 روز
    اگر پروژه خاص و یا شرایط خاصی را درنظر دارید که در باکس بالا نیامده، پروژه اختصاصی خود را درخواست دهید.